Skocz do zawartości


Regulamin

Niniejszy regulamin określa zasady korzystania z serwisu ShareOsiol.com zwanym Polskim Forum Emule (PFE)


I. Ogólne

 1. Forum ShareOsiol.com jest serwisem niekomercyjnym i bezpłatnym, mającym na celu propagowanie sieci eDonkey/Overnet, jak również służenie wymianie poglądów i doświadczeń między użytkownikami w sieci P2P.
 2. Warunkiem pełnego korzystania z forum jest wcześniejsza rejestracja przez użytkownika z podaniem w formularzu imienia i nazwiska, adresu e-mail oraz nazwy konta. Jedna osoba może mieć tylko jedno konto.
 3. Na forum panuje pełne równouprawnienie - wszyscy są wobec siebie równi. Nie istnieją różnice rasowe, wyznaniowe, majątkowe i inne.

II. O regulaminie

 1. Korzystanie z forum oznacza akceptację niniejszego regulaminu.
 2. Każda osoba korzystająca z forum powinna zapoznać się z regulaminem. Nieznajomość regulaminu nie może być wytłumaczeniem pod czas jego łamania.
 3. Regulamin obowiązuje od momentu jego publikacji. Ewentualne zmiany mają skutek natychmiastowy oraz użytkownicy zostają o tym powiadomieni.
 4. Do przestrzegania regulaminu zobowiązani są wzyscy użytkownicy, z członkami Teamu włącznie.

III. Zasady panujące na forum

 1. Informacje umieszczane przez użytkowników na forum dotyczą tylko i wyłącznie tematów związanych z danym działem tematycznym.
 2. Wiadomości wyrażają poglądy autora.
 3. Wiadomości naruszające przepisy obowiązującego prawa, obrażające innych użytkowników będą usuwane.
 4. Nie wolno propagować żadnych ideologii szerzących nienawiść (takich, jak faszyzm, rasizm czy antysemityzm).
 5. Na forum obowiązuje poprawna pisownia. Używamy polskich znaków, interpunkcji, a także nie piszemy WIELKIMI LITERAMI, gdyż jest to uznawane za krzyk. Nie umieszczamy zbyt dużej ilości emotikonek w postach.
 6. Temat wątku powinien oddawać jego treść. W przeciwnym razie może on zostać zmieniony, usunięty lub przeniesiony.
 7. Wątki niezgodne z tematyką danego działu będą przenoszone lub usuwane. Wiadomości zdublowane będą usuwane lub łączone. Zwalczane będą wszelkie przejawy "nabijania postów". Wątek, który zacznie odbiegać od tematu, może zostać zablokowany.
 8. Nie wolno zamieszczać wiadomości o charakterze spamu, bezwartościowych wypowiedzi typu: Lol, Zgadzam się w pełni z przedmówcą, Masz rację, Ale śmieszne - jeśli chcemy poprzeć czyjąś wypowiedź, staramy się ją rozwinąć i zaprezentować własne argumenty.
 9. Zakaz prowadzenia prywatnych wojen, załatwiania na forum spraw prywatnych - do tego służy mechanizm PW (prywatna wiadomość) oraz email.
 10. Zakaz publikowania wiadomości pozbawionych treści merytorycznych, mających wyłącznie cel prowokacyjny, obliczonych na wywołanie kłótni i wzajemnej wrogości wśród użytkowników forum.
 11. Nie wolno postować pod samym sobą. Należy skorzystać z opcji Edytuj.
 12. Na Forum kategorycznie zabrania się podawania craków i seriali !! oraz wszelkich pytań dotyczących w/w punktu !!
 13. Na całym forum PFE obowiązuje całkowity zakaz reklamowania/umieszczania reklam/linków do stron konkurencyjnych bez zgody ADMINISTRACJI!!

IV. Avatar, sygnatura, grafika

 1. Avatarki
  • Wymiary obrazka nie powinny przekraczać 100x100 oraz wagi 15 KB.
  • Dozwolone formaty avatarków: jpg, png, gif.
  • Zabrania się używania avatarów podobnych do avatarów innych użytkowników forum bez uzyskania ich zgody. Wyjątek stanowią avatary, które można sobie wybrać z puli avatarów dostępnych na forum.
 2. Sygnaturki
  • Wymiary sygnaturki nie powinny przekraczać 320x120, można użyć do 4 obrazków w podpisie, z tym że waga wszystkich obrazków nie może przekraczać 35 KB.
  • Maksymalna wielkość podpisu nie może przekroczyć 3 lini a wielkośc czcionki max 5.Jeśli w sygnaturze występuje kilka grafik to muszą one znajdować się na tym samym serwerze. Obrazki te mogą być umieszczone tylko i wyłącznie w jednej linii.
  • Dozwolone jest użycie 90 znaków na linię !Niedostosowanie się do regulaminu PFE lub złamanie tego punktu grozi natychmiastowym usunięciem sygnaturki lub avatarka bez ostrzeżenia!
 3. Grafiki postowane bezpośrednio na forum (w postach/tematach) nie mogą przekraczać wymiaru 300pix x 500pix. Do linkowania plików graficznych na forum proszę używać serwisów typu ImageShack, fotosik. Zalecane formaty grafik postowanych na forum: jpg, png, gif.
 4. Zabranaia się kategorycznie stosowania grafik w postach/tematach/podpisach wykonanych w technologii flash!
 5. Zabrana sie stosowania zlośliwego kodu pływających ramek IFRAME w postach/tematach/podpisach które moga powodować nieprawidłowości w działaniu forum!
 6. Administratorów i Moderatorów niniejszego forum nie obowiązują restrykcje dotyczące sygnatury, o ile jej zawartość nie łamie prawa obowiązującego na terenie Rzeczpospolitej Polskiej oraz nie ma wpływu na mechanizmy wyświetlania forum.

V. Sumy Kontrolne

 1. Suma kontrolna (ang. checksum) to liczba uzyskana w wyniku sumowania lub wykonania innych operacji matematycznych na przesyłanych danych, przesłana razem z danymi i służąca do sprawdzania poprawności przetwarzanych danych.
 2. Na tej stronie nie są umieszczone żadne pliki, a jedynie informacje na ich temat (długość, kodek, typ, rodzaj kompresji, opis, suma kontrolna itp.).
 3. Na forum PFE Sumy kontrolne należy umieszczać tylko i wyłącznie w tagach CODE:
 4. Na forum znajdują się tylko i wyłącznie sumy kontrolne ed2k, więc nie można umieszczać żadnych innych linków, http z warezem. Osoby, które będą takowe wstawiać zostaną upomniane o tym na email lub PW. Osoby, które będę robić to nagminnie zostaną ukarane ostrzeżeniem.
 5. Na forum obowiązuje całkowity zakaz umieszczania tagów innych stron/for/linkowni ed2k bez zgody Administratora! Suma kontrolna zapostowana z tagiem innej strony będzie edytowana a następnie zostanie wyciety TAG strony. TAG Releasera sumki musi być pozostawiony smileses.gif !!

VI. SYSTEM KAR

 1. Jeżeli użytkownik będzie łamał regulamin, może zostać ukarany ostrzeżeniem. Będzie jednocześnie pod baczną obserwacją członków teamu.
 2. Jeżeli użytkownik będzie nagminnie łamał regulamin, może zostać ukarany czasową blokadą konta lub postowania.
 3. W wyjątkowych wypadkach może zostać podjęta decyzja o usunięciu konta. Decyzję o usunięciu użytkownika z forum wydaje ADMINISTRATOR..

VII. UPRAWNIENIA

 1. Zadaniem Moderatorów jest pilnowanie porządku. Moderator ma prawo:
  • zmodyfikować tytuł tematu
  • ingerować w post użytkownika
  • zażądać od użytkownika zmiany treści jego postu
  • zablokować (zamknąć) temat
  • przenosić posty
  • łączyć podobne tematy
  • usuwać posty
 2. Administrator:
  • nadzoruje działanie forum, w tym pracę moderatorów
  • nie musi podawać przyczyn swoich działań
  • decyzje administratora są ostateczne.
 3. Administrator forum może usunąć użytkownika z bazy bez ostrzeżenia, jeśli:
  • na przestrzeni ostatnich trzech miesięcy użytkownik nie korzystał z forum
  • nazwa konta użytkownika jest wyrażeniem powszechnie uznanym za obraźliwe, wulgarne lub niezgodne z dobrymi obyczajami
  • użytkownik będzie wykorzystywał forum do celów komercyjnych, a w szczególności do przesyłania reklam
  • użytkownik nie będzie przestrzegał zasad określonych w Regulaminie
 4. Administrator forum nie ponosi odpowiedzialności za treść przesyłanych wiadomości, przerwy w funkcjonowaniu forum, utratę danych zawartych w działach forum.
Wszelkie uwagi, komentarze oraz pytania dotyczące działania Forum PFE (www.shareosiol.com) należy kierować na adres: Administracja(at)shareosiol.com

Pamiętaj! Decyzje Administratorów i Moderatorów są ostateczne i niepodważalne. Są to osoby sprawujące porządek na forum.


Pozdrawiamy! Team@ShareOsiol.com (PFE)

Copyright © 2004 by ShareOsiol.com.

Polskie Forum Emule (PFE) ® All rights Reserved.!
Wszelkie prawa zastrzeżone. Nielegalne kopiowanie lub rozpowszechnianie zabronione !