Skocz do zawartości


- - - - -

Kontrym (2010) Teatr TV


  • Nie możesz odpowiedzieć
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 mcklaud

    Ambitny Osioł

  • Osiołek
  • 159 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Ofka

Napisano 08 listopad 2011 - 19:32

Kontrym (2010) Teatr TV *DVBRip* *MKV*

Dołączona grafika

Produkcja: Polska
Gatunek: Teatr TV
Autor: Marek Pruchniewski
Reżyseria: Marcin Fischer
Zdjęcia: Paweł Flis

Opis:

Bohaterem spektaklu Teatru Telewizji jest postać niezwykła, o której jednak mało kto słyszał. Cichociemny i bohater polskiego podziemia niepodległościowego, wcześniej uczestnik Bitwy Warszawskiej po stronie sowieckiej. „Kontrym" to sztuka opowiadająca o cenie, jaką trzeba zapłacić za zachowanie własnej godności. To opowieść o wielkiej miłości i wielkiej zdradzie, brawurowych ucieczkach i tajnych więzieniach, skorumpowanych urzędnikach i wielopoziomowej, pełnej zaskakujących zwrotów rozgrywce, pomiędzy legendarnymi postaciami - Bolesławem Kontrymem, a Józefem Światło.
Bolesław Kontrym „Żmudzin” był legendarną postacią – z jednej strony cichociemny, bohaterski dowódca w trakcie Powstania Warszawskiego, uczestnik bitwy o Narwik, walk we Francji, współorganizator Państwowego Korpusu Bezpieczeństwa, postrach konfidentów w okupowanej Warszawie, żołnierz Dywizji gen. Stanisława Maczka; z drugiej zaś - kombryg Armii Czerwonej odznaczony trzema czerwonymi sztandarami, uczestnik Bitwy Warszawskiej – ale po stronie czerwonoarmistów, bohater Rewolucji Październikowej.
Józef Światło był wysoko postawionym oficerem Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego,wicedyrektor Departamentu X MBP, ale także autor słynnych audycji nadawanych na falach Radia Wolna Europa, które przyczyniły się do upadku Urzędu Bezpieczeństwa, oraz aresztowania najbardziej brutalnych śledczych.
I to właśnie zderzenie tych wielkich osobowości - niecodzienne, dziwne i mroczne, oraz ich pełna napięć gra, tworzy niezwykle emocjonującą oś dramaturgiczną scenariusza spektaklu. Całość potęgują zachwycające zdjęcia nakręcone nowatorską techniką, rzadko wykorzystywaną na polskim rynku, a szczególnie w Teatrze Telewizji.
"Kontrym" był rewelacją tegorocznego festiwalu Dwa Teatry w Sopocie (zdobył Grand Prix).
http://www.filmpolsk...ndex.php/525163

Obsada aktorska:

Jan Frycz (Bolesław Kontrym)
Redbad Klynstra (Józef Światło)
Andrzej Grabowski (Konstanty Kontrym)
Magdalena Czerwińska (Wanda)
Wojciech Zieliński (Władysław)
Robert Gonera (Jacek Różański)
Bartłomiej Topa (Włodzimierz Lechowicz)
i inni

Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

Dane techniczne:

Video codec: H.264/MPEG-4 AVC
Resolution: 512 x 288
Bitrate: 448 kb/s
Aspect Ratio: 16 x 9
Frame rate: 25.000 fps
Audio codec: AAC - 64 kb/s stereo/VBR
Sampling rate: 48000 Hz
Czas trwania: 01:08:22

Suma kontrolna

ed2k://|file|Kontrym.(2010).Teatr.TV.DVBRip.mkv|262586813|AE3ADE7CF4C1EAE0B92A6C5D614B1DF4|h=Z7YIBW2J2GH2F2V6DQ5RIVVIENPVDQJX|/


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych