Skocz do zawartości

* * * * * 2 głosy

Fotki

159 odpowiedzi w tym temacie

#1 Le Girafe

•**• I love you J •**•

• Osiołek
  • 4582 postów

Napisano 18 marzec 2006 - 00:18

Temat dla hobbystów FOTOgrafii.Dołączona grafika

#2 moonab

Mały Osiołek

• Źrebak
  • 19 postów

Napisano 18 marzec 2006 - 00:58

Witam!
Jestem fanką kotów i chcę pokazać wam zdjęcie które podbiło moje serce :wub:
Dołączona grafika
Amoże to te oczy? :)

Użytkownik moonab edytował ten post 18 marzec 2006 - 01:26

#3 Le Girafe

•**• I love you J •**•

• Osiołek
  • 4582 postów

Napisano 18 marzec 2006 - 01:03

Zdjęcie przepiękne, rzeczywiście. Szkoda że znów nie jest wklejony link - Miniaturka na forum 1, wtedy można by powiększyć tak piękne zdjęcie . Różowy kolor tego zdjęcia jest bardzo ciekawy...

Oo, teraz jest Ok. Ustawiłam sobie jako tapetę.

#4 Herfurt°

.....

• Legenda PFE
  • 5125 postów
  • Miejscowość:Kielce

Napisano 19 marzec 2006 - 12:30

Kiedyś robiło się fajne zdjęcia Zenitem :OK: To był sprzęt nie do zdarcia.
Kilka fotek z jesieni na poprawę humoru. :) Ta zima już za długo trwa.
Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika
Dołączona grafikaDołączona grafika

#5 tomG206

Osiołek

• Źrebak
  • 26 postów

Napisano 19 marzec 2006 - 13:00

Kiedyś trochę fotografowałem, ale niestety porzuciłem to hobby. Może dlatego, że ojciec uczył mnie fotografować na aparacie START. To była typowa lustrzanka otwierana od góry. Doskonały aparat, ale niestety wyłącznie na statyw, którego nie miałem. Z ręki wszystko wychodziło średnio ostro. Potem jak trochę podrosłem chciałem wrócić do STARTa, ale niestety zaczęły się kłopoty z kupieniem kliszy w formacie 6x6 (o ile dobrze pamiętam). Jednego jestem pewien - zrobić dobre zdjęcie to ogromna umiejętność. Idolem dla mnie w tej dziedzinie jest Tomasz Gudzowaty

http://www.tomasz-gudzowaty.pl/u235/navi/71

Użytkownik tomG206 edytował ten post 19 marzec 2006 - 13:01

#6 bohen25

Mega Osioł

• Osiołek
  • 269 postów

Napisano 19 marzec 2006 - 14:12

witam.poszukuje osoby posiadającej aparat Panasonic Lumix FZ20 ktora podzielila by sie ze mna wskazowkami. Mam ten aparacik od miesiaca i jest wypasiony jednak tyle w nim jest rzeczy dla mnie laika nieznanych ze chetnie skorzystam z porad bardziej doswiadczonych.
pozdrawiam

#7 Gość_cyzio79_*

• Gość

Napisano 19 marzec 2006 - 14:33

Jakiś czas temu fotografowałem.Teraz nie mam zbyt dużo czasu na to.Tak jak większość rozpoczynałem na Zenicie później kupiłem sobie Pentaxa i dwa obiektywy, rok temu sprzedałem Pentaxa i kupiłem Nikona.Oto próbka moich fotek a reszta jest na mojej stronie: http://cyzio79.imagia.pl

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dzięki za ten topik @zyrafka

Użytkownik cyzio79 edytował ten post 19 marzec 2006 - 20:37

#8 Le Girafe

•**• I love you J •**•

• Osiołek
  • 4582 postów

Napisano 19 marzec 2006 - 18:06

Piękne te zdjęcia !! Od siebie osobiście prosiła bym o więcej takich żeby można było z przyjemnością oderwac wzrok od plików i literek ! Każdy na forum niech wejdzie tu i odpocznie !!

#9 Gość_cyzio79_*

• Gość

Napisano 20 marzec 2006 - 18:00

Cytat

@bohen25witam.poszukuje osoby posiadającej aparat Panasonic Lumix FZ20 ktora podzielila by sie ze mna wskazowkami
@bohen na ogół wszystkie nowe aparaty kompaktowe ala lustrzanki takie jak twój LumnixFZ20 czy mój Coolpix8800 są bardzo podobne do siebie.Podobnie ustawia się parametry ekspozycji,pomiaru światła itd.Nie znalazłem instrukcji do twojego sprzętu ale jak mógłbym Ci w czymś pomóc to pytaj.Trochę siedziałem w temacie więc coś tam chyba wiem.
--------------
pozdro

#10 bohen25

Mega Osioł

• Osiołek
  • 269 postów

Napisano 20 marzec 2006 - 19:50

wiec chodzi mi o to co to jest priorytet przesłony a co priorytet migawki tak po polsku prosze. na razie jade na full automat ustawieniach i zdjecia wychodza nawet ładne ale wiem ze mogo byc jeszcze ładniejsze. pozatym jak robic zdjecia zeby byly ostre jak do tego sie ma wartosc szybkosci migawki i podobne. Sporo tego.
pozdrawiam

#11 Gość_cyzio79_*

• Gość

Napisano 20 marzec 2006 - 20:26

1.Priorytet przyslony - jesli ustawisz sobie rządaną przysłone czyli jej priorytet to czas migawki zostanie dobrany automatycznie do tej wartości przysony jaką wybrałeś.Ma to znaczenie jeśli chce się osiągnąć żądaną głębie ostrości.Głębia ostrości to obszar w którym obraz jest ostry między dwoma obszarami nieostrości.Im mniejsza wartrość przysłony (mniejsze f=) tym mniejsza głębia ostrości.Priorytetu przysłony często używa się przy fotografowaniu biektów makro czyli małych przedmiotów, owadów, roślin itp.Poza tym prawdopodobnie twój aparat posiada podgląd głębi ostrości.Sprawdź czy po wciśnięciu przycisku spustu migawki do połowy widać zmianę w ostrości obrazu.Staraj się nie korzystać z większego wyświetlacza jeśli jest okularowy to z niego korzystaj.Mniejsza tolerancja błędu.No i jeszcze zapomniałem dodać że wraz ze wzrostem ogniskowej czyli zbliżeniem twojego zoom'u maleje głębia ostrości.Czyli im więcej przybliżysz obiekt wym mniejsza będzie głębia ostrości na nim.Zrób sobie dwie fotki tego samego obiektu przy takiej samej wartości przysłony ale jedna niech będzie przy minimalnym zoom'ie a druga przy maksymalnym.Wrzuć to w program graficzny (np. Adobe Photoshop , ja na tym pracuje) i zobacz jak to wygląda.

2.Priorytet czasu - wiem jaki twój sprzęt by nie posiadał system stabilizacji obrazu to staraj się nie fotografować przy czasie przysłony mniejszej jak 1/30 sekundy jeśli nie używasz lampy błyskowej.Jeśli zrobisz zdjęcie poniżej tego zakresu może być ono rozmazane poprzez ruch ręki i np.poruszających się ludzi.Przy priorytecie czasu przesłona zostaje dobrana automatycznie a jeżeli warunki nie pozwalają na taką kombinacje powinna zaświecić się kontrolka -włącz lampę-.Ta kompinacja (prior.przysł.) jest dobra przy dobrym, doskonałm świetle kiedy chcesz szybko zrobić zdjęcie i mieć doskonałą głębie ostrości.

3.Ostrość - Jeśli masz możliwość przejścia na manualne sterowanie ostrością to wypróbuj to.Ja też miałem problem z ostrością.Byłem przyzwyczajony do manualnego aparatu gdzie mogłem sobie wszystko ręcznie ustawić szybkim ruchem ręki.W nowych cyfrówkach jest inaczej.Autofocus nie zawsze działa a prawie zawsze jest zawodny w mroku gdzie obiekt fotografowany znajduje się daleko.Wypróbuj tryb manualny u mnie to 200% lepszej kontrolowanej ostrości.

4.Jeśli masz możliwość wyboru czułości ISO to na mocne światło wybieraj ISO 100 (ja przy zdjęciach studyjnych ustawiam ISO 50 - mniejszy szum)przy pochmurnej pogodzie ISO 200 a przy znikomych warunkach ISO 400 z lampą używaj tylko ISO 200.

Jeśli masz nie rozumiesz to napisz to wstawie kilka screenów dotyczących powyższych punktów.

Użytkownik cyzio79 edytował ten post 20 marzec 2006 - 20:54

#12 Alex

Swojak

• Osiołek
  • 154 postów
  • Miejscowość:EU

Napisano 20 marzec 2006 - 23:43

Ja jestem takim "Wolnym Strzelcem" fotografuje co popadnie jesli mam czas.Teraz strzelam Minolta A2 i jak wiekszosc kompaktow w slabym oswietleniu sporo szumi,jednak jestem z niej zadowolony no w koncu troszke kosztowala ta zabawka :blink: a to kilka moich fotek

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Dołączona grafika Dołączona grafika

Wielkie podziekowania dla Zyrafki :hej: bez jej pomocy byloby ciezko :blink:

#13 Le Girafe

•**• I love you J •**•

• Osiołek
  • 4582 postów

Napisano 20 marzec 2006 - 23:46

Zawsze do usług... Piękne te zdjęcia !

#14 belrum

Widzewiak

• Osiołek
  • 309 postów

Napisano 21 marzec 2006 - 00:51

Ja sam zdjęć nie robie ale moj brat troszku sie tym bawi

Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

mnie się one podobają

Pozdro

#15 Le Girafe

•**• I love you J •**•

• Osiołek
  • 4582 postów

Napisano 21 marzec 2006 - 01:02

Rzeczywiście piękne a szczególnie zdjęcie retro z dziewczynką !! :OK:

@belrum, a co to za przystojniak na czwartym zdjęciu ? :PP

#16 belrum

Widzewiak

• Osiołek
  • 309 postów

Napisano 21 marzec 2006 - 09:32

Ta dziewczynka to moj SYN :[

A ten przystojniak to, no cóz... :D

Pozdro

#17 Le Girafe

•**• I love you J •**•

• Osiołek
  • 4582 postów

Napisano 21 marzec 2006 - 21:45

Postanowiłam wkleić zdjęcia największych budynków w Dubaju.

Dołączona grafika

:) :)

#18 Gość_cyzio79_*

• Gość

Napisano 21 marzec 2006 - 21:47

@zyrafka nie mów że tam byłaś :blink:

#19 Le Girafe

•**• I love you J •**•

• Osiołek
  • 4582 postów

Napisano 21 marzec 2006 - 22:06

Będę tajemnicza... :PP

#20 Alex

Swojak

• Osiołek
  • 154 postów
  • Miejscowość:EU

Napisano 21 marzec 2006 - 22:30

Dubaj to piekna "kraina" prawie jak z bajki,no ale tyle kasy co tam zostalo wpompoowane (i jest nadal) to inaczej byc nie moze.
A tu zamieszczam linka do stronki fotografa Max Lyons ,ktory zjmuje sie fotografia cyfrowa i tworzy zdjecia o ogromnej rozdzielczosci siegajacej nawet 1 Gpix :!!: ,warto to zobaczyc,polecam
1.09 Gpix

#21 Gość_cyzio79_*

• Gość

Napisano 23 marzec 2006 - 20:03

odpowiedź na pytanie @bohen25

Cytat

prosiłbym o kilka przykładowych zdjątek z zaznaczeniem ktore jest priorytetem przesłony AE a które priorytetem migawki AE.
Oto kilka przykadowych fotek wraz z opisem parametrów ekspozycji.
- Zdjęcie z ręki (bez statywu)
- Światło zastane (bez flesza)
- Priotytet przesłony f=22
- Czas auto ok.1/500sek.
- Ogniskowa 28mm (obiektyw szerokokątny uwypukla obraz)
Dołączona grafika

- Zdjęcie z ręki
- Światło zastane
- Prortytet czasu 1/60sek (portrety:pamiętaj jeśli światła jest mało i chcesz szybko zrobić fotkę ustaw sobie zawsze priorytet czasu na 1/60 sek, przesłona dobierze się automatycznie,ISO 200,pomiar światła-centralnie ważony lub matrycowy i staraj się bez lampy, zdjecia są wtedy naturalne,w pomieszczeniach niestety lampa musi być.Nigdy przy portretach nie ustawiaj ogniskowej poniżej 50mm, im bardziej płaski obraz tym lepiej.Ja bym osobiście polecił od. 100 do 300mm ale licz się z tym że im dłuższa ogniskowa obiektywu tym mniejsza głębia ostrości (np.przy 100mm spokojnie będziesz mógł zrobić dobry portret przy f=5,6 ale już przy tej samej wartości przesłony i ognikowej 300 ostrość może kończyć się za szybko i wtedy tylko nos osoby fotografowanej będzie w obszarze głębi ostrości a reszta nie)
- Przesłona ok.f=8
- Ogniskowa ok.200mm (obiektyw długoogniskowy spłaszcza obraz)
Dołączona grafika

- Zdjęcie ze statywu
- Światło zastane
- Priorytet czasu 30sekund (wężyk spustowy lub samowyzwalacz)
- Przysłona (przy takich zdjęciach ustawiasz przesłonę wciskając co "krok" spust migawki do połowy zważając na ostrzeżenie o niedoświetleniu jeśli "alarm" o niedoświetleniu zniknie tzn. jest OK)
- Pomiar światła : centralnie ważony-uwypuklony
- Ogniskowa ok.35mm
Dołączona grafika

- Światło zastane
- Priorytet czasu 90sekund(tak jak w poprzednim przypadku, zdjęcia nocne mają to do siebie że wymagają długich czasów otwrcia migawki i dużej głębi ostrości czyli wiekszej wartości przysłony min.f=8)
- Pomiar światła : matrycowy 256polowy
- Ogniskowa 28mm
Dołączona grafika

Na koniec dodam że rzadko korzystam z lamp błyskowych.Dlatego nie biorę ich pod uwagę.Jeśli będziesz robił zdjęcia z lampą wbudowaną w aparat to zawsze ona bedzie dyktowła warunki, parametry ekspozycji.Najlepsze zdjęcia wychodzą w plenerze albo studiu foto.
-------------------------------------------
Pozdrawiam.Jeśli masz pytania to pisz.

#22 Herfurt°

.....

• Legenda PFE
  • 5125 postów
  • Miejscowość:Kielce

Napisano 23 marzec 2006 - 20:15

No @cyzio, to drzewko nocą jest niezłe, co za sprzęt masz?

#23 Eko

Baby, I'm back

• Friends
  • 1476 postów

Napisano 23 marzec 2006 - 20:17

Bardzo ładna fotka @cyzio

#24 Gość_cyzio79_*

• Gość

Napisano 23 marzec 2006 - 20:21

teraz mam nikona coolpix8800 (8mln.pixeli) ale te są zrobione pentaxem - analogiem.miło mi bardzo że wam się podobają :)

#25 Le Girafe

•**• I love you J •**•

• Osiołek
  • 4582 postów

Napisano 29 marzec 2006 - 17:02

Przepiękne te zdjęcia @cyzio79. Widać że jesteś profesionalistą w fotografii. Zdjęcie nocne z drzewami jest wyjątkowe.

#26 Gość_cyzio79_*

• Gość

Napisano 29 marzec 2006 - 17:27

heh :blush: @zyrafka thx :) raczej amatorem.Jest wielu dobrych fotografików którzy nie mają szans się wybić szkoda, bo niektórzy to prawdziwi artyści.Fotografia to "malowanie światłem" to światło tworzy obrazy i trzeba mieć to coś poparte jakąś praktyką żeby robić interesujące fotki.Bo pyknąć zdjęcie to nie problem.Rada dla ludzi którzy chcą się nauczyć robić dobre foto:"Przeczytać kilka książek o fotografii zaczynając od podstaw, zrozumieć to co jest napisane i robić dużo fotek,eksperymentować".Dzisiejsza technika cyfrowa ma tak dużo zalet że nie stanowi to problemu.Ja swego czasu wydawałem majątek na klisze itp.

Dołączona grafika

------------
pozdro

#27 belrum

Widzewiak

• Osiołek
  • 309 postów

Napisano 18 kwiecień 2006 - 23:54

jeszcze kilka zdjec

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Pozdro

#28 Gość_cyzio79_*

• Gość

Napisano 19 kwiecień 2006 - 10:14

no no @berlum brawo zwłaszcza to ostatnie mi się podoba.Świetny pomysł, wyczucie mocnych punktów kadru i doskonałe wyważenie kontrastu (prawa i lewa strona) ;)

#29 Gość_cyzio79_*

• Gość

Napisano 19 kwiecień 2006 - 12:10

cd.

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

#30 belrum

Widzewiak

• Osiołek
  • 309 postów

Napisano 19 kwiecień 2006 - 16:16

Użytkownik cyzio79 dnia 19.04.2006 - 11:14 napisał

no no @berlum brawo zwłaszcza to ostatnie mi się podoba.Świetny pomysł, wyczucie mocnych punktów kadru i doskonałe wyważenie kontrastu (prawa i lewa strona) ;)

wielkie dzieki @cyzio79, ale jak pisalem we wczesniejszych postach ja osobiscie nie robie zdjec. Wszystkie zamieszczone zdjecia sa mojego brata a ze jestem dumny z niego postanowilem je zamiescic. Nie zmienia to faktu, ze takie slowa w ustach takiego fachowca to zaszczyt.

Pozdro

@cyzio79 no tak coś nie doczytałem ;) że to nie Twoje zdjęcia.Ale to nic zapodawaj jak masz jakieś ciekawe brata.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych