Skocz do zawartości


- - - - -

Niesamowita popularność następcy MegaUpload


5 odpowiedzi w tym temacie

#1 hermit

  Time Voyager

 • GMod
 • 9838 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Miejscowość:południe Polski

Napisano 22 styczeń 2013 - 14:32

Niesamowita popularność następcy MegaUpload

Czekaliśmy, czekaliśmy, i się doczekaliśmy. W sobotę swoją premierę miał Mega, następca MegaUpload. Serwery nie wytrzymały obciążenia. W godzinę zarejestrowało się 100 tysięcy użytkowników, obecnie jest ich ponad milion.

Kim Dotcom, twórca portalu Mega, świętuje swój sukces w swojej posiadłości na Nowej Zelandii, dokładnie tej samej, którą najechały nowozelandzkie i amerykańskie służby porządkowe w celu zamknięcia MegaUpload i aresztowania Dotcoma pod zarzutem wspierania piractwa internetowego. Podczas imprezy Dotcom ogłosił, że już teraz Mega ma ponad milion zarejestrowanych użytkowników.

Impreza utrzymana była w dość… siermiężnym stylu. Modelki w strojach wojskowych, imitujące służby porządkowe, helikoptery wojskowe krążące nad posiadłością i inne tego typu… ozdobniki. Dotcom ma swój specyficzny gust, ale ma też gest i rozmach.

Mega oferuje użytkownikom konto na e-dysku o pojemności 50 GB. Dodatkową pojemność można zyskać za opłatą.
/chip.pl/

czytaj także:

Mega ma ponad milion użytkowników, każdy piksel został sprawdzony przez prawników

http://www.dobreprog...nosc,38752.html

Użytkownik hermit edytował ten post 22 styczeń 2013 - 14:49


#2 hermit

  Time Voyager

 • GMod
 • 9838 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Miejscowość:południe Polski

Napisano 22 styczeń 2013 - 14:36

Mega będzie odcięte od wpłat? Antypiraci szukają sposobu na Dotcoma

Serwis Mega może być odporny na oskarżenia o naruszenia praw autorskich, ale antypiraci próbują odciąć go od finansowania. Paradoksalnie może to był łatwiejsze z powodu trudności w ocenieniu co znajduje się na serwerach Mega.

W ubiegłą sobotę Kim Dotcom zrobił coś, co wyglądało jak policzek wymierzony amerykańskiemu przemysłowi rozrywkowemu - ruszyła nowa usługa Mega będąca następcą zamkniętego rok temu serwisu Megaupload. Tymczasem proces przeciwko Megaupload jeszcze nie ruszył, a ekstradycja Kima Doctoma do USA opóźnia się.

Antypiraci nie mogą zignorować nowej usługi Mega, ale powtarzanie historii Megaupload nie wydaje się całkiem rozsądne. Poza tym na twórców nowej usługi trzeba mieć jakieś haki - dowody naruszeń, albo coś w tym rodzaju. Zamknięcie Mega nie wydaje się możliwe w tej chwili, ale antypiraci mają inny pomysł - mogą odciąć nowy biznes od pieniędzy.

Przez PayPal do dystrybutora

W osiągnięciu celu może pomóc inicjatywa Stop File Lockers, której celem jest walka z "nielegalnymi" serwisami do przechowywania plików. Walka ta odbywa się głównie poprzez namawianie operatorów wpłat do zaprzestania świadczenia usług dla "nielegalnych" serwisów.

W przypadku Mega przyjmowanie wpłat wygląda dość nietypowo. Jeśli spróbujemy wykupić konto Pro z dodatkowym miejscem na pliki, Mega zaproponuje odkupienie go od jednego z 10 dystrybutorów, którymi są firmy oferujące rejestrację domen i hosting. Jedną z tych firm jest Instra - rejestrator domen związany z Tonym Lentino, szefem nowego Mega. Innni odsprzedawcy to EuroDNS, Europe Registry oraz Hosting.co.uk i in.

Dlaczego Mega nie sprzedaje swoich usług bezpośrednio? Ponieważ żaden operator płatności nie zawarłby umowy z tym serwiserm - tak przynajmniej uważa Robert King, przedstawiciel Stop File Lockers, który rozmawiał o tym z serwisem TorrentFreak (zob. Dotcom’s Mega: Anti-Piracy Group Moves To Cut Off Site’s Finances).

Zdaniem Kinga w obecnej sytuacji kluczową rolę może odebrać PayPal. Ten operator płatności zwykle odmawia współpracy z firmami, których działalność wzbudza wątpliwości. Megaupload nie współpracuje z PayPal bezpośrednio, ale PayPal świadczy usługi dla dystrybutorów Mega. Niewykluczone, że PayPal zagrozi tym dystrybutorom, iż zakończy świadczenie dla nich usług płatności, jeśli oni nie zrezygnują ze współpracy z Mega.

Mega musi potwierdzać uczciwość?

King może mieć trochę racji - PayPal w przeszłości wstrzymywał świadczenie usług dla stron podejrzanych o naruszanie praw autorskich m.in. dla Hotfile, Crocko.com i Bitshare.com. Problem w tym, że nowe Mega jeszcze nie zostało uznane za stronę "piracką" - nie udowodniono żadnych naruszeń.

Ta "czysta karta" nowego Mega może być traktowana jako zaleta lub wada. Z jednej strony jest zbyt wcześnie, aby karać za coś nowe Mega. Z drugiej strony nowe Mega nie udowodniło, że potrafi współpracować z posiadaczami praw autorskich. Przykładowo YouTube posiada technologię wykrywania treści pirackich, ale Mega czegoś takiego nie ma i według antypiratów to już świadczy o możliwych naruszeniach.

Niezależnie od tego jak ta sprawa rozwinie się dalej, pewne jest jedno - Mega już teraz ma wielu wrogów, którzy będą rozważali możliwość uderzenia w serwis z każdej strony.

/di.com.pl/

#3 grabarz186linux

  Osiołek

 • Kłapouszek´
 • 31 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Miejscowość:sopot

Napisano 22 styczeń 2013 - 22:52

Koleś uważa się za wyższego od innych i ogłasza całemu światu jaki to on nie jest i przerzuca udostępniane pliki na użytkowników,którzy zostaną pociągnięci do odpowiedzialnośći za pirackie treści.Ten koleś to totalny cwaniak,bo po co jakieś klucze na upload tam własnych plików jak np zdjęcia itd? Przecież to proste jak konstrukcja cepa on to robi wszystko dla szmalu a pytanie brzmi: Po co mi płacić za kilka TB transferu skoro ma być legalny serwis? Padnie to wszystko patrzeć ino końca..Wielki cwaniak jak niektórzy na necie piszą o nim... Najlepsze jest to skoro pliki mają być legalne to co mam płacić ileś tam dolarów za terabajty pobrań zdjęć użytwkoników? Śmiech...

#4 hermit

  Time Voyager

 • GMod
 • 9838 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Miejscowość:południe Polski

Napisano 28 luty 2013 - 17:12

Kim Dotcom chwali się sukcesem Mega i zapowiada uruchomienie usługi bezpiecznej poczty

Jeśli deklaracje Kima Dotcoma nie mijają się z prawdą, to trzeba przyznać, że jego nowy cyberschowek Mega okazał się sukcesem. Od stycznia tego roku pozyskał ponad 3 miliony zarejestrowanych użytkowników, którzy umieścili w Mega 125 milionów plików. Dla porównania, osiągnięcie takiej liczby użytkowników zajęło Dropboksowi całe dwa lata. Teraz, zadowolony z sukcesu Dotcom, przygotowuje się do uruchomienia kolejnej usługi.

http://www.dobreprog...nosc,39537.html

#5 hermit

  Time Voyager

 • GMod
 • 9838 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Miejscowość:południe Polski

Napisano 24 lipiec 2013 - 20:52

MEGA znów jest pirackim rajem: wyszukuj i oglądaj filmy online

Wyszukiwarka i strumieniowe odtwarzanie z portalu Kima Dotcoma.

MEGA wystartowało jako dysk internetowy, niewzbudzający antypirackich podejrzeń. Dziś jest jeszcze bardziej "piracki", niż zamknięty Megaupload.

Po zamknięciu przez amerykańskie władze portalu Megaupload, internauci bardzo długo czekali na jego następcę, zwłaszcza, że podobne serwisy również padały ofiarą wymiaru sprawiedliwości ze względu na wysoki odsetek pirackich plików i umożliwianie ich udostępnienia i pobierania. Gdy Kim Dotcom zapowiedział następcę swojego legendarnego serwisu, czekaliśmy z niecierpliwością, jaki będzie "nowy Megaupload".

Wreszcie powstało Mega, ale nie spełniło oczekiwań wielu użytkowników, bowiem portal służył wyłącznie jako dysk internetowy. Z bardzo atrakcyjną ofertą, ale jednak był to wyłącznie dysk internetowy do przechowywania swoich materiałów.

Sytuacja uległa zmianie. Najpierw powstała wyszukiwarka plików Mega-Search.me, która pozwala znaleźć pliki przechowywane w chmurze przez innych użytkowników, co daje niemal nieograniczony dostęp do gigantycznych zasobów, takich jak filmy czy muzyka. Oczywiście bez przestrzegania praw autorskich.

Dziś ruszyła natomiast nowa funkcja - możliwość strumieniowego wyświetlania materiałów, które znajdują się na dyskach internetowych użytkowników Mega. Wystarczy jedynie przy wyszukanym pliku kliknąć w przycisk "stream".

Obie te witryny NIE są projektami Dotcoma i nie zostały autoryzowane przez portal Mega. To jednak nie przeszkadza im w funkcjonowaniu, a internautom w cieszeniu się darmowymi, pirackimi materiałami.
/chip.pl/

#6 Kagranas

  Mały Osiołek

 • Źrebak
 • 8 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Miejscowość:poznan

Napisano 07 styczeń 2016 - 11:19

No i dobrze że zrobili te mega bo megaupload było świetne dopóki nie zamknięli korzystałem trochę można było kupić sobie premke dobra sprawa.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych