Skocz do zawartości

- - - - -

Po migracji emule nie łączy się z kad i serwerami

18 odpowiedzi w tym temacie

#1 grzesja

Mały Osiołek

• Źrebak
  • 9 postów

Napisano 17 lipiec 2013 - 15:03

Piszę bo ręce mi już opadły. Miałem wcześniej internet Freedom od Orange wczoraj dostałem nową usługę tym razem Neostradę w ustawieniach routera zmieniłem jedynie użytkownika i hasło. Internet śmiga ale niestety emule nie :( wiem że neostrada ma zablokowane niektóre porty i pytanie czy porty 135., 137., 138., 139. i 445 są potrzebne do działania emula ? pytam zanim odblokuję "bez_ochrony-" bo może nie ma sensu kombinować ?

#2 hlip3k

Swój Człowiek

• Administrator
  • 9863 postów
  • Miejscowość:?!?

Napisano 17 lipiec 2013 - 15:13

Ustaw w emule porty z zakresu 10000-60000 np tcp- 45445 udp- 35645 i przekieruj je w routerze.

#3 grzesja

Mały Osiołek

• Źrebak
  • 9 postów

Napisano 17 lipiec 2013 - 15:27

Wyświetl postUżytkownik hlip3k dnia 17 lipiec 2013 - 15:13 napisał

Ustaw w emule porty z zakresu 10000-60000 np tcp- 45445 udp- 35645 i przekieruj je w routerze.

Niestety bez zmian, korzystam tylko z kad, jak widzę Kad wysyła pakiety ale niestety nie dostaje odpowiedzi

#4 hlip3k

Swój Człowiek

• Administrator
  • 9863 postów

Napisano 17 lipiec 2013 - 15:38

Jaki masz router.
Neostrada ma zmienne IP wiec co 24h zmienia sie IP i cala operacje trzeba powtorzyc lub ustawic sobie stale IP.
Emule z neostrada dziala bez zadnych problemów wystarczy dobrze skonfigurowac router i osiolka.

#5 grzesja

Mały Osiołek

• Źrebak
  • 9 postów

Napisano 17 lipiec 2013 - 15:46

Wyświetl postUżytkownik hlip3k dnia 17 lipiec 2013 - 15:38 napisał

Jaki masz router.
Neostrada ma zmienne IP wiec co 24h zmienia sie IP i cala operacje trzeba powtorzyc lub ustawic sobie stale IP.
Emule z neostrada dziala bez zadnych problemów wystarczy dobrze skonfigurowac router i osiolka.

Mam stałe ip ustawione w routerze chociaż nie bardzo widzę związek z moim problemem jak nie miałbym przekierowanych portów miałbym przynajmniej LowID a ja nie mam nic. Router Tp-link.
Wygląda że jest problem po stronie routera ale dzisiaj przywróciłem do ustawień fabrycznych i skonfigurowałem od nowa = nic nie pomogło. W sieci mam trzy komputery próbowałem na wszystkich z emule i wszędzie jest to samo. Wyłączyłem antywirusy firewale chociaż dziwne aby miały jakiś związek przecież dzień wcześniej wszystko działało = nic nie pomogło. Bawię się emule już bardzo długo i nigdy nie maiłem problemów do dzisiaj. Chyba jednak któryś z tych portów o których pisałem na początku jest konieczny hmm

#6 hlip3k

Swój Człowiek

• Administrator
  • 9863 postów

Napisano 17 lipiec 2013 - 16:09

Mam neosstrade 12 lat i po skofigurowaniu routera (6 szt.) niebylo problemow z osiolkiem ani razu.Neo nie robi zadnych problemow z programami p2p.

Jak masz firewalla wlaczonego w routerze to blokuje ruch przychodzacy" wiec by programy np. p2p nawiazaly polaczenie przekierowuje sie porty.

Jesli ustawiasz porty w emule xxxxx i yyyyy to emule bedzie wykorzystywalo te porty a nie jakiegolwiek inne to chyba logiczne.

#7 grzesja

Mały Osiołek

• Źrebak
  • 9 postów

Napisano 17 lipiec 2013 - 16:26

Wszystko jest dla mnie logiczne ale ... jak by to było proste to bym nie zawracał głowy innym

Jeśli nie mam przekierowanego portu w routerze powinienem mieć LowID i się łączyć i na dobrą sprawę nie jest wymagane przekierowane, kiedyś jechałem tak chyba 0,5 roku i nie widziałem różnicy (bawię się emulem już chyba 10 lat)

Po wykonaniu testu z poziomu konfiguracji dostaje :
Testing IP: dyd112.neoplus.adsl.tpnet.pl (83.22.115.xxx)

Starting TCP connection test...

Dołączona grafikaTCP test successful.

Now testing UDP...
Sending UDP packet...
Waiting for result...
Dołączona grafikaUDP test successful.

a mimo to się nie łącze :( głównie zależy mi na KAD ustawiam "od znanych klientów" i ściągam nodes.dat z www.nodes-dat.com/‎ i du...

#8 grzesja

Mały Osiołek

• Źrebak
  • 9 postów

Napisano 17 lipiec 2013 - 16:43

OK wszystko działa wyczyściłem katalog config sciągnąłem nodes.dat z http://server-met.emulefuture.de/ skonfigurowałem na nowo o o dziwo i zadziałało

#9 hlip3k

Swój Człowiek

• Administrator
  • 9863 postów

Napisano 17 lipiec 2013 - 16:51

A nie mozna tak odrazu kilka problemow odrazu z glowy.

Jaka wersja mula ewentulanie mod,jakie porty przekierowane i jaki system.

#10 grzesja

Mały Osiołek

• Źrebak
  • 9 postów

Napisano 17 lipiec 2013 - 17:13

Hmm tak naprawdę to jedna z pierwszych rzeczy jaką zrobiłem to wywaliłem emula i zainstalowałem od nowa niestety to nie pomogło wcześniej miałem xtreme teraz próbuję znalezionym na tym forum beba v2.74. Porty wcześniej miałem 9662 i 9672 teraz standardowe 4662 i 4672 system? stary dobry XP :) wygląda że problem był w pliku nodes.dat

#11 hlip3k

Swój Człowiek

• Administrator
  • 9863 postów

Napisano 17 lipiec 2013 - 17:17

Wyświetl postUżytkownik hlip3k dnia 17 lipiec 2013 - 15:13 napisał

Portow mniejszych niz 10000 nie uzywa sie juz w emule.

#12 grzesja

Mały Osiołek

• Źrebak
  • 9 postów

Napisano 17 lipiec 2013 - 17:53

Wyświetl postUżytkownik hlip3k dnia 17 lipiec 2013 - 17:17 napisał

Portow mniejszych niz 10000 nie uzywa sie juz w emule.

Nie próbuję nawet dociekać dlaczego, jak tak to zmieniłem na wyższe - rozpędza się hehe

#13 alphazone

Mały Osiołek

• Źrebak
  • 7 postów

Napisano 24 lipiec 2013 - 16:39

witam. Może ja się podepnę pod temat, żeby już nie tworzyć nowego.
Mam ten sam problem ze swoim osłem.

Mam neostradę z liveboxem 1.1. Wcześniej miałem neo 6MB i wszystko śmigało jak należy, natomiast ostatnio zmieniłem opcję na 10MB oraz musiałem podłączyć tel do liveboxa i od tego momentu zacząłem mieć low id. Nic w ustawieniach nie grzebałem.
W ustawieniach emule porty klienta TCP 4662, UDP 4672, tak samo jest w konfiguracji livebox. Podczas testu portów wyświetla się "TCP test failed! UDP test will not be performed"
Mój osioł to xtreme 7.1

Pozdrawiam.

#14 hlip3k

Swój Człowiek

• Administrator
  • 9863 postów

Napisano 26 lipiec 2013 - 15:37

Witam

Przeczytales caly temat, to znasz juz rozwiazanie.

Ustaw porty w emule z zakresu 10000-60000 przekieruj porty w liveboxie ( instrukcja na stronie orange ).

#15 alphazone

Mały Osiołek

• Źrebak
  • 7 postów

Napisano 26 lipiec 2013 - 17:30

tak też zrobiłem, ale niestety nic nie pomogło.
Pokombinuje jeszcze a jak nic nie pomoże to wywale osła i zainstaluje nowszą wersje, chociaż wydaje mi się, że to nie wina starszej wersji jaką posiadam.

#16 alphazone

Mały Osiołek

• Źrebak
  • 7 postów

Napisano 01 sierpień 2013 - 13:13

udało się:) Musialem skonfigurowac karte sieciową i po tym wszystko zaczęło śmigać jak należy :)

#17 lupac

Nowicjusz

• Źrebak
  • 1 postów
  • Miejscowość:Eb

Napisano 05 październik 2013 - 19:39

Aby nie zaczynać nowego tematu dorzucę się tu.... Od kilku dni osiołek nie działa - technicznie rzecz mówiąc nie chce połączyć się KAD. Wewnętrzny test portów kończy się na TCP. Od dłuższego czasu nie zmieniałem routera ani innych rzeczy, teoretycznie może to być tylko "wina" aktualizacji Windowsa (Win 7), która miała miejsce 11 września - wtedy instalowała się ostatnia partia zabezpieczeń. Pytanie tylko które odinstalować...

#18 jontek1

Mały Osiołek

• Źrebak
  • 5 postów

Napisano 20 lipiec 2016 - 13:18

Nie wie czy to forum jeszcze żyje ale odkopie temat
Po zmianie systemu na win 7 emule się nie łączy
test portów na zielono , zapora wyłączona ,antyvir wyłączony
jeszcze niedawno działało na xpeku
nie wiem czy już wszystko upadło z tym zwązane...

#19 jontek1

Mały Osiołek

• Źrebak
  • 5 postów

Napisano 20 lipiec 2016 - 13:18

Nie wie czy to forum jeszcze żyje ale odkopie temat
Po zmianie systemu na win 7 emule się nie łączy
test portów na zielono , zapora wyłączona ,antyvir wyłączony
jeszcze niedawno działało na xpeku
nie wiem czy już wszystko upadło z tym zwązane...

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych