Skocz do zawartości


- - - - -

Bioshock


4 odpowiedzi w tym temacie

#1 faziu

  Swój Człowiek

 • Legenda PFE
 • 2049 postów
 • Płeć:Mężczyzna

Napisano 18 sierpień 2007 - 23:28

Bioshock


Dołączona grafika

OPIS:

BioShock to gra FPS stworzona przez firmę 2K Boston (znaną wcześniej jako Irrational Games). Owa ekipa ma na swoim koncie takie projekty, jak Freedom Force, SWAT 4 czy Tribes: Vengeance, a zasilający jej szeregi programiści w przeszłości brali udział w pracach nad kultową mieszaniną shootera i RPG, grą System Shock 2. Opisywany poniżej tytuł należy traktować właśnie jako duchowego spadkobiercę ostatniej z wymienionych pozycji, gdyż oprócz przeważających elementów charakterystycznych dla strzelanin zawiera on również cząstki gatunku role-playing. Jego przytłaczająca, duszna wręcz atmosfera, nasuwa natomiast skojarzenia z niektórymi survival horrorami, gdzie psychodeliczny klimat towarzyszy odbiorcy od samego początku rozgrywki.

Historia opowiedziana w grze rozpoczyna się w roku 1960, kiedy to bohater imieniem Jack, pasażer dopiero co rozbitego samolotu, ląduje w przestrzeni oceanu i zaczyna się topić. Gracz musi pomóc protagoniście w walce o przeżycie, a następnie wraz z nim udać się w kierunku bijącego z oddali światła. Po chwili okazuje się, że błysk pochodzi z latarni umiejscowionej w podwodnym mieście Rapture. To tutaj przychodzi nam spędzić całą przygodę z BioShockiem.

Metropolia stanowi ogromny kompleks, zbudowany w 1946 roku przez amerykańskiego biznesmena, Andrew Ryana, po to, by stworzyć schron dla najwybitniejszych przedstawicieli ludzkiego gatunku (naukowców, artystów itp.). W kilka lat po II wojnie światowej projekt został zarzucony, a ukryte w głębinach oceanu miasto porzucone. W międzyczasie jednak dwaj badacze zamieszkujący Rapture dokonali przełomowego odkrycia. Na dnie morza znaleźli nieznany wcześniej gatunek ślimaków, mogący zmieniać ludzkie tkanki w komórki macierzyste. Stworzenia stały się źródłem substancji o nazwie ADAM, która przy właściwym stosowaniu zwiększa możliwości organizmu wykorzystujących ją osób, umożliwiając nawet osiągnięcie nieśmiertelności. Niezwykłe cechy chemicznej mieszaniny stały się przedmiotem licznych kontrowersji i doprowadziły nawet do konfliktu pomiędzy dystrybuującymi ją frakcjami. Rapture ogarnęła wojna, a w czasie jej trwania odkryto, że ADAM przyczynia się także do powstawania mutacji i uzależnień. W trakcie walk podwodna metropolia została całkowicie zrujnowana, a ci, którzy przeżyli toczoną w niej batalię, stracili resztki człowieczeństwa i ich egzystencja ograniczyła się głównie do poszukiwania ślimaczej substancji.

Prowadzący Jacka gracz zmuszony jest do odnalezienia się w utopijnym świecie i stopniowego odkrywania zasad rządzących jego nowym domem. Wszędzie czai się niebezpieczeństwo, a żeby móc sobie z nim poradzić, trzeba na własną rękę zażywać dawki ADAM. Zadanie to nie należy do najprostszych, bo jedynymi istotami posiadającymi upragniony surowiec są małe, niepozorne dziewczynki, tzw. Little Sisters. Chcąc je pokonać, musimy zmierzyć się najpierw z ich potężnie uzbrojonymi ochroniarzami, Big Daddies. Na domiar złego w mieście jest również pełno innych potworów, a publicznego porządku pilnują bezwzględne roboty. Szczęśliwie można rozprawić się z nimi zarówno przy użyciu argumentów siłowych, jak też uciekając się do rozwiązań wymagających wysiłku intelektualnego.

Gracz ma również sposobność do upgrade’owania posiadanych przez siebie gatunków broni (strzelb, pistoletów, wyrzutni rakiet i innych), dokupując do nich lunety, większe magazynki czy skuteczniejszą amunicję, a także poprawiania własnych zdolności psycho-fizycznych za pomocą power-upów o nazwie Plasmids. Te swoiste modyfikacje kodu genetycznego pozwalają na efektywniejsze działanie w skomplikowanym świecie gry, gdzie każdy wybór ma realny wpływ na rozwój fabuły. Należy przy tym zaznaczyć, że zabawa jest nieliniowa, a misje ułatwiają nam liczne gadżety, jak noktowizor czy aparat ukazujący słabe punkty przeciwników.

Całą akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby, zaś utrzymane w futurystycznym klimacie lokacje podziwiamy za sprawą mocno zmodyfikowanej wersji silnika Unreal Engine 3. Na odbiór produkcji ma ponadto wpływ niepowtarzalna muzyka, stworzona przez Garry’ego Schymana, autora ścieżki dźwiękowej do Destroy All Humans!

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

[indent]
Suma Kontrolna

Dołączona grafikaBioShock.NTSC.USA.(2007)-DAGGER.iso[7222.06mb]
   
[7222.06mb]
eMule Server-List | eMule Download | Instalacja eMule | eMule MoDs
Serwis www.ShareOsiol.com nie zawiera oraz nie przetrzymuje na swoich stronach zadnych plików.
Portal zawiera jedynie ich sumy kontrolne! © 2004 by ShareOsiol.com
[/indent]

#2 Gość_kruper11_*

 • Gość

Napisano 18 sierpień 2007 - 23:36

ojojoj będzie się działo.. w przyszłym tygodniu już wyjdzie na PC... szczerzse to czekam na tą grą od roku i na ma xa się jaram nią...czuje że to będzie rewolucyjna gra, a na pewno oryginalna i nowatorska....aż sobie kupię oryginał heh,,. no co raz na 3 lata można :lol: ostatni był Half Life 2

#3 boss_86

  Trza być twardym

 • Legenda PFE
 • 2232 postów

Napisano 19 sierpień 2007 - 00:33

I tak mi nie pójdzie :(

#4 pio31tr

  Nowicjusz

 • Źrebak
 • 2 postów

Napisano 20 luty 2008 - 04:50

WITAM :mniam: :mniam: CZy dostane tą gre na PC :ciach:

#5 Johnny Blaze°

  Dark Side Of Da Force

 • Legenda PFE
 • 4375 postów

Napisano 20 luty 2008 - 04:55

Zobacz tutaj: http://www.shareosiol.com/index.php?showto...amp;hl=Bioshock

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych