Skocz do zawartości


- - - - -

OFFGOLF


  • Nie możesz odpowiedzieć
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Uffizi85

    Nowicjusz

  • Źrebak
  • 2 postów

Napisano 16 listopad 2007 - 20:26

Offgolf mianowicie jest to sport dla każdego trzeba tylko się zaopatrzyć w sprzęt do golfa (kij używany i piłki dostępne na allegro ).Cechą charakterystyczną jest brak dołka, do którego trafienie jest głównym celem gry w golfa. Na ogół gra się bez zasad, dla samej przyjemności gry, lub wg zmiennych zasad ustalanych przez samych graczy. Gracze mogą określić tymczasowy cel, którym może być cokolwiek np. kosz na śmieci, drzewo, okno opuszczonej hali itp.

Jedyną niezmienną zasadą offgolfa jest bezpieczeństwo, szczególnie osób postronnych, nie uczestniczących w grze.

Istnieje kilka odmian Offgolfa ja preferuje Turbogolf

* Crossgolf - gra na otwartej przestrzeni (plaża, polana, hałda itp.); crossgolf jest bez wątpienia najpopularniejszą na świecie odmianą offgolfa
* Urbangolf - gra w terenie zabudowanym, na ulicy
* Turbogolf - gra na opuszczonych (choć nie zawsze) terenach poprzemysłowych, starych fabrykach, hutach, kopalniach itp.

Poza tym można jeszcze wyróżnić takie odmiany jak Icegolf - czyli crossgolf na zamarzniętym akwenie, czy Forestgolf - gra w lesie. W praktyce liczba odmian offgolfa jest ograniczona tylko wyobraźnią graczy, ponieważ idea offgolfa opiera się na zasadzie grania wszędzie tam, gdzie jest to możliwe.

info zaczerpniete z wikipedii

Jeżeli by kogoś to interesowało mogę dodać kilka fotek

Pozdrawiam

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych