Skocz do zawartości


- - - - -

Grand Theft Auto IV


2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_H4RRy_*

 • Gość

Napisano 24 kwiecień 2008 - 13:17

Dołączona grafika

Grand Theft Auto IV

producent: Rockstar North
wydawca: Rockstar Games
dystrybutor PL: Cenega Poland
kategoria: gry akcji / TPP

Data Premiery:
Europa (PAL): 29 kwietnia 2008
Polska: 29 kwietnia 2008
USA (NTSC): 29 kwietnia 2008

tryb gry: single / multiplayer
tryb multiplayer: brak danych
wymagania wiekowe: 18+

nośnik: 1 DVD | cena: 249,90 PLN
Wykorzystuje:
Xbox Live.


wersja językowa: angielska


Dołączona grafika

Grand Theft Auto IV to gra akcji, będąca kolejną odsłoną bestsellerowego i kontrowersyjnego zarazem cyklu, swoimi korzeniami sięgającego 1997 roku. Niniejszy tytuł powstał w dziesiąte urodziny wymienionej serii, ukazującej losy poszczególnych przestępców, którzy zaczynając od zwykłego chłopca na posyłki i speca od brudnej roboty, wspinają się na coraz wyższe pozycje w gangsterskim świecie.

Scenariusz owej produkcji został przygotowany przez Dana Housera, który pracował m.in. przy Canis Canem Edit (alias Bully), Manhunt i The Warriors oraz rzecz jasna przyłożył rękę do większości poprzedniczek GTAIV. Fabuła koncentruje się wokół postaci obcokrajowca o nazwisku Niko Bellic. Bohater w wyniku listów otrzymanych od swojego kuzyna postanawia opuścić Europę Wschodnią i przybywa do Stanów Zjednoczonych. Niestety zastana przez niego rzeczywistość daleko odbiega od opisanej w korespondencji emailowej. Roman skłamał, że posiada dwie żony, sporych rozmiarów kolekcję samochodów oraz kilkucyfrowe konto w banku. Co więcej okazuje się, że niesforny krewniak nieustannie wpada w nowe kłopoty, a jego życie wcale nie jest takie kolorowe.

Roman staje się pierwszym zleceniodawcą protagonisty i powoli zapoznaje go z lokalną siatką przestępców. Rzecz jasna w miarę sukcesywnego zaliczania kolejnych etapów zabawy lista potencjalnych pracodawców wydłuża się. Można się z nimi kontaktować zarówno osobiście, jak i za pośrednictwem telefonu komórkowego. Istotne jest, że akcja rozwija się w zależności od podejmowanych decyzji i kolejności wykonywania otrzymanych zadań. Pozwala to graczowi wpływać na bieg aktualnych zdarzeń oraz zachęca go do ponownego rozpoczęcia zabawy.

Wykonując konkretną misję należy najpierw przebrnąć przez labirynt poszczególnych ulic, aby dotrzeć do ostatecznego celu, zaznaczonego na mapie miasta. Trasę pokonuje się pieszo bądź zdobytym (czyt. skradzionym) pojazdem, wśród których znajdują się m.in. motocykle oraz samochody ciężarowe bądź osobowe. Tradycyjnie w czasie jazdy ma się sposobność słuchania wybranej przez siebie stacji radiowej, emitującej licencjonowane kawałki. Jedną z zaimplementowanych rozgłośni prowadzi Lazlow, znany z wcześniejszych odsłon serii. Po dotarciu na wyznaczone miejsce niejednokrotnie trzeba zmierzyć się z licznymi oponentami – w tym celu można skorzystać z zaoferowanego arsenału broni (m.in. pistolety i różnego rodzaju karabiny).

Miejscem rozgrywki uczyniono wirtualne miasto Liberty City, do złudzenia przypominające Nowy Jork i zawierające typowe dla tej metropolii budowle (m.in. Statua Wolności, Most Brooklyński i Empire State Building). Ową lokację podzielono na pięć dzielnic: Broker (Brooklyn), Algonquin (Manhattan), Dukes (Queens), Bohan (Bronx) i Alderney (New Jersey). Wirtualne środowisko zostało całkowicie zurbanizowane, a rozwinięta sieć dróg i nowoczesna architektura, przedstawiona w sposób nadzwyczaj realistyczny, zachęca do ciągłej eksploracji.

W przygotowaniu dopracowanej i bogatej w szczegóły oprawy wizualnej developerzy wykorzystali silnik RAGE (Rockstar Advanced Game Engine). Dzięki zastosowaniu owej technologii użytkownik obserwuje niesamowitą grę cieni, refleksy świetlne, dym mieszający się z powietrzem i dopieszczoną animację postaci omijających dziury w chodniku, noszących siatki z zakupami czy siedzących na ławkach. Spore wrażenie robią również wschody i zachody słońca, diametralnie wpływające na wygląd i kolorystykę z reguły szarego miasta.

Dołączona grafika

http://www.gry-online.pl/S026.asp?ID=5472

Dołączona grafika


ed2k://|file|Grand.Theft.Auto.IV.(2008).PAL.MULTI5-iCON.rar|6784986836|A332DD10466FF523017C51729A42F62C|/
ed2k://|file|Grand.Theft.Auto.IV.(2008).PAL.MULTI5-iCON.nfo|972|D133B347CBE8580B2C7D4E6CB6031035|/

Użytkownik H4RRy edytował ten post 24 kwiecień 2008 - 13:19


#2 DiDok

  The cake is a lie!!!

 • Osiołek
 • 380 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Miejscowość:Łódź

Napisano 24 kwiecień 2008 - 14:28

Fajnie, ze tak szybko wyszła, ale filmiki na YouTube znikają szybciej niż się pojawiały, więc Take2 chyba się wkurzyło =P
Ktoś wie, kiedy premiera wersji PC? (chyba kupię X360 dla niej, tak jak kupiłem PS2 dla GTA:SA xD)

#3 sly44

  ^.- Know your role...and shout your mouth`!

 • Osiołek
 • 1089 postów

Napisano 24 kwiecień 2008 - 18:50

kurde no czemu nie ma na kompa :(

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych