Skocz do zawartości


- - - - -

NASCAR 09 (2008)


  • Nie możesz odpowiedzieć
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 maslak

    Trance Maniac

  • Osiołek
  • 358 postów

Napisano 05 czerwiec 2008 - 12:15

NASCAR 09

Dołączona grafika

Info:

Kategoria: wyścigi - samochodowe
Producent: EA Games
Wydawca: Electronic Arts Inc.
Data wydania Europa (PAL): 13 czerwca 2008
Data wydania USA (NTSC): 10 czerwca 2008

Opis
NASCAR 09 to kolejna odsłona popularnej serii gier wyścigowych. Produkt ten podejmuje tematykę zawodów z cyklu NASCAR (The National Association for Stock Car Auto Racing). Wyścigi te największą popularnością cieszą się w Stanach Zjednoczonych, wyróżniając się między innymi tym, iż zawodnicy ścigają się w głównej mierze na torach o strukturze owalnej. Za przygotowanie edycji 2009 odpowiedzialny jest jeden z oddziałów EA Sports, a mianowicie zlokalizowane na Florydzie studio developerskie EA Tiburon.

Jedna z najciekawszych cech opisywanej odsłony serii dotyczy zawarcia w grze interaktywnej postaci Jeffa Gordona, czyli jednego z największych mistrzów tego sportu. Zawodnik ten pełni rolę mentora, towarzysząc graczowi w kolejnych krokach jego kariery. Gordon zajmuje się przede wszystkim udzielaniem cennych wskazówek, podpowiadając nad jakimi elementami jazdy wypadałoby szerzej popracować, jak również zachęca do odbywania sesji treningowych w celu dogłębniejszego zapoznania się z danym pojazdem lub torem. Wszystkie reakcje mistrza generowane są na podstawie bieżących osiągnięć gracza.

Kolejna ważna innowacja dotyczy zawarcia zaawansowanego systemu reputacji. Moduł ten uwidacznia się podczas rozgrywania trybu kariery. Zabawę rozpoczyna się w mniej prestiżowych ligach, takich jak NASCAR Nationwide Series czy NASCAR Craftsman Truck Series. Punkty reputacji przydzielane są w miarę postępów w rozgrywce. Konkretnie otrzymuje się je między innymi za bezwypadkową jazdę czy plasowanie się w ścisłej czołówce. W miarę zdobywania reputacji otrzymuje się przede wszystkim nowe oferty pracy oraz kontrakty od zainteresowanych współpracą sponsorów. Docelowo zaś uzyskanie wystarczającej reputacji pozwala na awansowanie do najbardziej cenionych lig NASCAR w celu ścigania się z mistrzami tego sportu.

Na mocy zakupionej od organizatora zawodów z cyklu NASCAR licencji w grze oprócz Jeffa Gordona pojawiają się także inni zawodnicy z sezonu 2008. Są to między innymi Juan Pablo Montyoya czy Tony Stewart. Zawodników tych spotyka się nie tylko podczas rozgrywania sezonu, ale również w momencie przystępowania do powiązanych z nimi dodatkowych wyzwań. Z myślą o początkujących fanach wyścigów tym razem zadbano o wiele ułatwień, obejmujących przede wszystkim ignorowanie przez grę mniejszych kolizji. Gracz może także zmniejszyć poziom umiejętności komputerowych przeciwników, zwiększając tym samym szanse ich wyprzedzenia.

Oprócz trybów dla pojedynczego gracza (kariera, sezon, pojedynczy wyścig itp.) NASCAR 09 ma także do zaoferowania rozbudowany multiplayer, w którym w zawodach bierze udział maksymalnie dwanaście osób. Co ciekawe, kariera aktywna jest również w przypadku zmagań sieciowych. Możliwe staje się więc zdobywanie kolejnych punktów reputacji. Oprawa wizualna edycji 2009 doczekała się pewnych usprawnień, dotyczących głównie wyglądu pojazdów. Dopracowano także odgłosy silników poszczególnych maszyn. Wyścigi komentowane są przez zatrudnionych na potrzeby gry profesjonalistów.

Screens:

Dołączona grafikaDołączona grafika

Suma kontrolna:

ed2k://|file|Nascar.09.PAL.(2008)-RANT.rar|7208690972|9343B2628E78E54BEC26340007EBD221|/

Rozmiar pliku: 6.71 GBUżytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych