Skocz do zawartości


- - - - -

NightCaster


  • Nie możesz odpowiedzieć
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 faziu

    Swój Człowiek

  • Legenda PFE
  • 2049 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 22 wrzesień 2008 - 08:44

NightCaster


Posted Image

OPIS:

Nightcaster to gra akcji z elementami cRPG, pod wieloma względami przypominająca takie pozycje jak Crusaders of Might & Magic czy Maximo: Ghosts to Glory. Za jej produkcję odpowiedzialne jest studio V4-1, które w przeszłości specjalizowało się wyłącznie w PeCetowych symulatorach. Opisywana zręcznościówka jest dla wspomnianego developera pierwszą próbą zaistnienia na rynku konsol. Gra ukazała się wyłącznie na Xboxa.

Akcję Nightcastera osadzono w bliżej nieokreślonych realiach fantasy. Gracz wciela się w postać młodego mężczyzny o imieniu Arran. Chłopak w jednej z jaskiń odnajduje tajemniczą sferę, dzięki której w krótkim czasie poznaje podstawy magii. Dość szybko okazuje się również, iż będzie musiał skorzystać z nowo zdobytych zdolności. Zamieszkiwanej przez niego krainie zagraża bowiem tytułowa istota. Arran jest jedynym magiem, który będzie mógł powstrzymać demonicznego Nightcastera. Jak można się łatwo domyślić, w trakcie właściwej zabawy wątek fabularny nie odgrywa istotnej roli. Zabawa koncentruje się bowiem na widowiskowych pojedynkach z siłami zła.

Gra na pierwszy rzut oka przypomina klasyczne konsolowe beat’em upy, okazuje się jednak, iż jest od nich bardziej rozbudowana. Przemawia za tym między innymi system sterowania postacią. Gracz w trakcie zabawy wykorzystuje niemal wszystkie przyciski znajdujące się na joypadzie, dzięki czemu jednocześnie może odpalać czary i pozostawać w ruchu. Arran w miarę rozwoju rozgrywki poznaje nowe zaklęcia i umiejętności, dzięki czemu staje się coraz silniejszy. Główny bohater może specjalizować się w jednej z czterech szkół magii (m.in. ognia czy wody).

Nightcaster zawiera pewne elementy cRPG. Napotykane w trakcie zabawy postaci mogą zlecać Arranowi mniej lub bardziej złożone zadania. Wykonywanie tych questów nagradzane jest złotem lub nowymi zdolnościami. Gracz na swojej drodze spotyka ponad 30 typów potworów. W kilku miejscach wpada ponadto na wyjątkowo silnych bossów. Świat gry ukazany został oczywiście w pełnym trójwymiarze. Autorzy gry szczególną uwagę przywiązali do wyglądu otoczenia. Jest ono bogate w detale i wyjątkowo zróżnicowane.

ed2k


[indent]
ed2k://|file|XBOX.NightCaster.NTSC.FULLDVD.rar|308542017|BFD2272575F106A438B82E31F1E29D4D|/
[/indent]

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych