Skocz do zawartości


- - - - -

Tomb Raider Underworld


 • Nie możesz odpowiedzieć
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 faziu

  Swój Człowiek

 • Legenda PFE
 • 2049 postów
 • Płeć:Mężczyzna

Napisano 15 grudzień 2008 - 23:39

Tomb Raider Underworld


Posted Image

OPIS:

Tomb Raider: Underworld to ósma odsłona sławnego cyklu gier o pani archeolog. Za jego najnowszą część odpowiedzialne jest studio Crystal Dynamics, które już wcześniej miało do czynienia z Larą Croft przy odcinkach Anniversary oraz Legend. Wydawcą niezmiennie pozostaje Eidos Interactive.

Fabuła gry nawiązuje głównie do poszukiwań artefaktów związanych z mitycznym nordyckim bogiem Thorem. Lara Croft ląduje min. w południowym Meksyku, gdzie celem jej zainteresowań jest świat Podziemi ? Xibalba. Zwiedza także starożytne ruiny tajlandzkiej świątyni, nurkuje w Morzu Śródziemnym i Morzu Arktycznym. We wszystkich tych miejscach odwiedzimy lokacje związane z mitologicznymi krainami zmarłych - Xibalbą, Valhallą czy Niflheimem. Underworld stanowi bezpośrednią kontynuację Legendy, A Lara nie ustępuje w poszukiwaniach mitycznego Avalonu, w którym ma nadzieję odnaleźć matkę.

Rozgrywka to połączenie skakania, biegania, przesuwania dźwigni, rozwiązywania zagadek oraz walczenia. Do dyspozycji dostajemy też bardzo pomocny przy eksploracji hak przywiązany do liny oraz nowe triki. Między innymi możemy wspinać się po kolumnach, docierając do trudnodostępnych, wysoko położonych miejsc. Ponadto wygimnastykowana bohaterka potrafi wdrapywać się na te ściany, które posiadają jakiekolwiek wyżłobienia. Co więcej Lara, jednocześnie trzymając się jedną ręką krawędzi lub przylegając do kolumny, potrafi strzelać do ruchomych celów. Łącznie seksowna pani archeolog wykonuje blisko tysiąc różnorodnie animowanych ruchów. Lara posiada też motor do poruszania się pomiędzy odległymi od siebie lokacjami. Dla przykładu ustawiwszy elementy układanki w określonej kombinacji sprawimy, że w oddali otworzą się sekretne drzwi. Starając się dobiec na miejsce, Lara z pewnością nie zdąży. W takich chwilach warto wskoczyć na pojazd, dzięki któremu pokonujemy dystans o wiele szybciej.

Gra oferuje częściowo nieliniową rozgrywkę. W momencie gdy natkniemy się w dżungli na kłusownika czyhającego na zwierzynę, możemy wybrać jedną z dwóch opcji. Pierwszą jest wycofanie się i przyczajenie niedaleko, aby zaobserwować przebieg ich walki. Po pojedynku możemy wyskoczyć z ukrycia i dobić przeciwnika. Drugim wyjściem jest otwarty atak na obydwu wrogów. Oponenci, którzy nas zauważą, tak samo jak my kierują się instynktem przetrwania. Mogą zastawiać na nas pułapki, zachodzić od tyłu itd. Na szczęście Lara nie jest bezbronna. Podczas walki jej podstawowym arsenałem są pięści oraz kopniaki. Nieocenione okazują się również pistolety i granaty. Co więcej, możemy używać otoczenia jako broni, na przykład łapiąc wbitą w ziemię tyczkę i rzucając nią w przeciwników. Ważną nowością jest też system równoczesnego strzelania do dwóch różnych celów. Używając broni palnej, bohaterka nie musi już skupiać się na jednym celu, co czyni rozgrywkę bardziej dynamiczną. Naszymi przeciwnikami w głównej mierze będą dzikie zwierzęta. Walki z ludźmi zaliczają się natomiast do rzadkości.

Grafika uległa znacznej poprawie w stosunku do poprzednich części, ma też bardziej mroczny i ponury klimat. Głównym atutem gry jest interaktywne otoczenie. Dla przykładu pani archeolog pozostawia w błotnistych nawierzchniach ślady stóp, a gdy klęka, na jej kolanach pojawią się grudki brudu. Dopiero gdy lunie deszcz, woda zmywa zabrudzenia. Co więcej, Underworld kończy z trendem znikających ciał poległych przeciwników, a każdy zniszczony przez nas element środowiska pozostaje taki na zawsze. To ważne, ponieważ zaprojektowane poziomy są duże. Dlatego też, gdy zabłądzimy, możemy wrócić się po śladach martwych ciał, połamanych drzew czy przewróconych kolumn. Ważnym detalem jest również starannie odwzorowana gra świateł oraz system pogodowy, który bezpośrednio wpływa na śliskość gzymsów i innych powierzchni. Natomiast dzięki wykorzystaniu techniki motion capture i umiejętnościom olimpijskiej gimnastyczki, uzyskano jeszcze bardziej realistyczny model postaci Lary Croft. Zrezygnowano również z flagowego ubioru głównej bohaterki. W tej odsłonie serii, Lara przeważnie nosi czarną bluzkę, czarne szorty a włosy ma związane w warkocz. Jednak podczas gry występuje też w innych strojach. Nieustraszona pani archeolog ponownie przemawia głosem Keeley Hawes.

iNFO:

            ?
          ???? ?                 ?
          ????????                ? ?
          ????????               ????
          ??? ????      ???? ???     ????        ????
      ?????? ??? ???     ??????? ????     ????      ???????
     ??? ????????????  ????????????????????    ?????????  ???? ???
  ??????? ???? ??? ??? ??????  ???  ????   ???? ???  ???? ????  ??
  ????????????? ??? ?????????   ??  ???    ???????  ???? ????  iks!ttn
  ??????? ???????????? ?????? ??????? ??????????? ???????? ?????????????? ????
  ????? ????? ???? ???  ????????   ?????????????????????????????  ??????
  ???????????? ???? ???  ? ???????? ??? ????   ????????  ???? ??? ?????
  ???? ????????  ??? ????    ???????? ???  ???? ????  ?????????  ?????
    ?????      ?????????   ???????? ???????????????? ????  ?????????
   ???       ?    ???????????? ?? ????????????    ???
   ???       ?       ????? ????????    
                      ??       
  .. Allstars present :
    
    Tomb Raider: Underworld ? Eidos Interactive
     
  .. iNFOS :
   
    Rel.Date...: 13/11/08
    Platform...: X360
    Genre......: Action/Adventure
    Source.....: PAL
    Region free: YES
    Languages..: English, French, Spanish, Italian, German
    Format.....: .dvd
    Size.......: 1 DVD
     
  .. gAME iNFOS :
    
    Designed specifically to take advantage of the latest technologies
    Tomb Raider: Underworld represents a new advancement in exploration-based
    gameplay. As fearless adventurer Lara Croft explore exotic locations around
    the world, each designed with an incredible attention to detail resulting in
    breathtaking high-definition visual fidelity that creates a truly believable
    world and delivers a new level of challenge and choice.
  - Allstars
  .__________________________.-..__.-...-..___.-..________________________///.
  |.:.MisterX & MisterY.:.:.. \/ // | ||/| ||::.::.:::.Site Scripts V2.0:|
  `--_______________/---------___//--|_||//|_||---------_________________/'

Languages..: English, French, Spanish, Italian, German

Posted Image

Posted Image

ed2k


ed2k://|file|Tomb.Raider.Underworld.[XBOX360][PAL][MULTI5].rar|6742920282|4DED54080B3B4026AE4437C56D02E7B8|/

Użytkownik fazer6 edytował ten post 15 grudzień 2008 - 23:40


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych